ОД ЕКСПЕРИМЕНТАЛНОГ ПРОГРАМА ДО КУЛТНОГ МЕДИЈА: Радио Београд, станица коју слушају генерације
Ове године обележава век постојања, а од оснивања до данас стекао је репутацију медија који својој публици нуди квалитетан програм.
Први пут је експериментално емитовао програм 1924. године као Радио Београд Раковица, а данас је део медијског јавног сервиса. Овај чувени медиј данас чини осам станица и то су: Радио Београд 1, Радио Београд 2, Радио Београд 3, Радио Београд 202, Радио (РТС) Вртешка, Радио (РТС) Рокенролер, Радио (РТС) Џубокс и Радио (РТС) Плетеница.
Од 1929. године почиње са редовним емитовањем програма који тада чине музика, вести, радио-драма и други садржаји. У том периоду Радио Београд је публици био препознатљив и по одјавној песми „Милкина кућа на крају, око њене куће пси лају“.
За време бомбардовања Београда 6. априла 1941. године радио је прекинуо емитовање, а током Другог светског рата био је радио канал немачке војске. За време окупације Београда везује се и занимљивост о популарној песми „Лили Марлен”. Немачки војник донео је тада непознату песму „Лили Марлен” коју је изводила Лале Андерсен, а Радио Београд, тада под именом Војнички радио Београд, је прославио ову песму, јер ју је често пуштао услед недостатка музичког репертоара.
Својим слушаоцима нуди висококвалитетан програм из различитих друштвених сфера, а од свог оснивања посебну пажњу посвећује музичком програму, али и уметничком и културном. Публици је познат по драмском програму, који је највише заступљен на Радио Београду 2 и Радио Београду 3.
Радио Београд се данас налази у чувеној Хиландарској 2, у некадашњој згради Занатског дома, подигнутој 1933. године
Од свог оснивања био је сведок бројних дешавања, а генерације слушалаца већ читав век прате његов програм.
У протеклих сто година постојања Радио је постао симбол Београда који тачно, проверено и на време информише, образује, али и забавља публику.