1.png
Promo

Promo

Манифестације

КЛИМАТСКЕ ПРОМЕНЕ, ЗАГАЂИВАЊЕ РЕКА И ОКЕАНА, И ОСТАЛИ ПРОБЛЕМИ ДАНАШЊИЦЕ! Нови концепт разговора на инстаграму

27.05.2022.

КЛИМАТСКЕ ПРОМЕНЕ, ЗАГАЂИВАЊЕ РЕКА И ОКЕАНА, И ОСТАЛИ ПРОБЛЕМИ ДАНАШЊИЦЕ! Нови концепт разговора на инстаграму
Величина слова

Научници кроз бројне радове већ деценијама упозоравају да нешто није у реду са начином на који се опходимо према планети, међутим проблем јесте разумљивост информација, али и незаинтересованост да се исте потраже.

Где се одржава

Инстаграм


Када се одржава

31. мај


Нови формат настао у сарадњи Културног центра Београда и Ф.фм платформе, фокусира се на еколошко-уметничке праксе у циљу постизања континуитета у разговору о бројним еколошким питањима. ЕкоКултура ИГ ЛИВЕ има за циљ да публици представи спону између екологије и уметности, те кроз популаран приступ освести бројне еколошке проблеме о којима се код нас ређе прича.

Сваког последњег дана у месецу снимаће се уживо епизода која ће бити доступна за гледање на друштвеним мрежама Културног центра Београд и Ф.фм платформе, а публика ће бити у могућности да упозна појединце из различитих уметничких сфера који, или раде на одржив начин, или се својим радом баве едукацијом о еколошким проблемима или решењима. Поред информисања публике, идеја је да кроз овај серијал разговора мотивишемо и друге уметике да промисле своје праксе и дамо им конкретне савете како да их учине бољим по свет у ком живимо. 

Пилот епизода је планирана за 31. мај у 12 часова и она ће спојити екологију и архитектуру, те ће приближити Биофилни дизајн – иновативни архитектонски приступ пројектовању, а који је у складу са очувањем природе, а ауторка и водитељка ЕкоКултура разговора је Дуња Јовановић, специјалисткиња за комуникације, директорка Ф.фм платформе.

EkoKultura DigiPlakat (1).jpg
промо

О овоме ће говорити др Јелена Брајковић, научни сарадник на Архитектонском факултету Универзитета Београду, чије су основне области истраживања биофилни и регенеративни дизајн, као и новомедијска архитектура – проширене и флуидне средине у архитектури на пресеку природих, технолошких и социо-културних својстава и аспеката. У оквиру разних међународних пројеката активно истражује баланс и односе измедју природних и вештачких својстава грађене средине, при чему се залаже за употребу принципа биофилног дизајна као водиље у конципирању ових односа.

Идеја овог ИГ ЛИВЕ-а јесте да управо мотивише кроз представљање добре еколошке праксе, инспиративних појединаца из света уметности – књжевних аутора, продуцената, критичара, глумаца, перформера, фотографа… да се покрене публика, а тема екологије представи као нова навика, што у култури конзумације садржаја на мрежама, у уметничком раду и у животима свих нас.

Подели вест