dus-an-dz-akic-colision-stefan-stojanovic-13.jpg
МОНДО/Стефан Стојановић

МОНДО/Стефан Стојановић

Спортски програм

СВЕТСКИ БОРИЛАЧКИ СПЕКТАКЛ СТИЖЕ У БЕОГРАД! Почиње Светско првенство у Мешовитим борилачким вештинама (ММА)

11.02.2023.

СВЕТСКИ БОРИЛАЧКИ СПЕКТАКЛ СТИЖЕ У БЕОГРАД! Почиње Светско првенство у Мешовитим борилачким вештинама (ММА)
Величина слова

Светско првенство у Мешовитим борилачким вештинама (ММА) у јуниорској и сениорској категорији биће одржано од 11. до 18. фебруара у београдској Штарк Арени, уз учешће око 600 такмичара из више од 60 земаља, саопштили су у недељу организатори.

Где се одржава

Штарк арена


Када се одржава

11 -18. фебруар


Министар спорта Зоран Гајић је, говорећи о шампионату, изјавио да ће Србија подржати све акције чији је циљ промовисање државе Србије, здравља нације и правилног развоја младих људи.

Гајић је изјавио да подржава све борилачке спортове, јер њихова улога није само спортска, финансијска и маркетиншка, пошто имају и велики значај у социјализацији, ресоцијализацији и правилном васпитању млађих нараштаја. "Србија је позната као освајач бројних медаља на олимпијским играма и светским и европским првенствима у борилачким спортовима. Бављење борилачким спортовима као што су бокс, рвање, џудо и ММА утицало је на квалитет изградње личности шампиона", изјавио је Гајић.

Председник Међународне федерације ИММАФ Керит Браун изјавио је да ће Светско првенство у Штарк Арени по први бити одржано у Европи. Домаћини досадашњих седам шампионата су били Сједињене Америчке Државе, Бахреин и Уједињени Арапски Емирати, рекао је Браун.

Српски борац Александар Ракић је изјавио да жели да својим резултатима подигне ММА на виши ниво у региону. "Имамо велике таленте, али немају бину да то покажу", оценио је Ракић.

ИММАФ је основан 2012. године и у аматерској конкуренцији такмичари се боре према сличним правилима као у УФЦ и осталим популарним промоцијама. Разлика је у опреми, обавезним штитницима за цеванице, а када су у питању правила, разлика у односу на "уједињена ММА правила" разлика је у томе да нису дозвољени удари надлактицама и лактовима, као ни ударци коленом у главу. Такође, забрањено је и "хелл хоок" захват.

Подели вест